BULTERIÉŘI
Autor: Říha Martin
 
Na základě dlouholetého studia původu a vývoje plemen bulteriérů přináší autor Martin Říha originální závěry nejen o skupině bulteriérů jako celku, ale i o každém jednotlivém plemeni: anglickém i irském stafordšírském bulteriérovi, anglickém standardním i miniaturním bulteriérovi, bostonském, americkém stafordšírském teriérovi a americkém pitbulteriérovi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
BARF Krmení psa přirozenou stravou
Autor: Novosádová Kateřina
 
V knize najdete rady jak svého psa správně krmit během celého života - od štěněte přes mladého psa až do dospělosti a seniorského věku. Zvláštní pozornost věnovala březosti fen a odchovu štěňat, který je zde popsán den po dni, a také různým nemocem a vhodným dietám.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
BULTERIÉR
Autor: Gibson Bethany
 
Tato kniha vás zásobí potřebnými fakty o bulteriérovi a jeho předcích, o jeho povaze a standardu plemene stejně jako o vhodném výběru, krmení, výcviku, preventivní zdravotní péči a chování tohoto plemene. Noví majitelé přivítají rady o přípravě domova na příchod štěněte a o předcházení případným problémům se štěňaty.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
STAFORDŠÍRSKÝ BULTERIÉR
Autor: Jiřina Volšická
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
STAFORDŠÍRSKY BULTERIÉR
Autor. Zdeněk Spies
 
Příručka z řady Jak na to, ve které najdete: jak o něj správně pečovat a rozumět mu. Praktické rady odborníků pro spokojený život se psem. Správné přivykání, péče a výchova krok za krokem. S tímto spolehlivým a všestranně využitelným psem se rozhodně nebudete nudit.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
STAFORDŠÍRSKÝ BULTERIÉR 
Autor: Martin Říha
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ARGENTINSKÁ DOGA
Autor : Joseph Janish
 
Kniha z řady publikací o plemenech psů je věnována tomuto pozoruhodnému argentinskému superpsovi. Přináší jak zkušeným majitelům, tak těm, kdo se stali jejími majiteli nedávno, specifické informace o chovu, výcviku a nárocích tohoto psa. Tvůrcem toho mohutného, silného a nebojácného psa byl dr. Antonio Nores Martinez z Argentiny. Dnešní argentinská doga samozřejmě potřebuje majitele dokonale informovaného a připraveného s ní pracovat. Tato velmi potřebná kniha odhaluje všechny záhady kolem dogy a chce připravit majitele na soužití s tímto majestátním bílým psem.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
PES V 21. STOLETÍ
Autor: František Peisler
 
Kniha Pes v 21. století, nezvykle otevřeně nahlíží na současnou českou kynologii. Na chovatele, kteří se snaží na svých chovech za každou cenu vydělávat a nehledí na zdraví svých zvířat. Stejně tak si bere na paškál majitele, kteří své psy nevychovávají, a pak se diví problémům, které jim jejich nezájem zákonitě musí přinést. Vychovaný pes = spokojený pes = hodný pes. Autor nabízí velmi srozumitelnou formou návod, jak výše uvedené rovnice dosáhnout. Věcně, s přihlédnutím k českým podmínkám vede majitele pejska úskalími vztahu pán – pes.Kniha je rovněž doplněna abecedním rejstříkem kynologických výrazů, které se v publikaci vyskytují. 
 
 
 
 
 
 
 
 
DÍTĚ A PES
Autor: Dagmar Cutková
 
Soužití se psy působí pozitivně na vývoj dětí. Posiluje sociální příslušnost, pravomoc a zodpovědnost, což už je dostatečným důvodem, abychom si do rodiny vzali psa.
Kniha ukazuje, na čem všem záleží, co bychom neměli při výběru rodinného psa přehlédnout, jak svého psa připravíme na příchod miminka a jak děti hravě naučíme správnému zacházení se psy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
VÝCVIK A VÝCHOVA PSA
Autor: Drahomíra Stalmachová
 
V této publikaci si vybere opravdu každý. Dočtete se o základní výchově vašeho psa, o podmínkách správného výběru, o jeho potřebách, péči, výcviku.Kdo si chce psa vycvičit na vyšší úrovni, nebo vědět víc například o nemocích psů, nemusí se shánět po jiné odborné publikaci. Nemusíte mít v knihovně mnoho různých knih na různá témata. V této knížce jsem se snažila obsáhnout co nejjednodušším způsobem co nejvíc informací, aby jí opravdu každý porozuměl.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
POZITIVNÍ METODY VÝCHOVY PSA
Autor: Pat Millerová
 
Kniha Pozitivní metody výchovy psa je určena všem majitelům psů, kteří hledají nějakou metodu pro nenásilné vedení psa – nebo si některou z nich už dokonce osvojili. Podle Pat B. Millerové má být výsledkem výcviku psa především kvalitní vztah, a ten se může rozvinout jenom mezi šťastným a dobře vychovaným psem a šťastným pánem. K tomu, abychom takový vztah vytvořili, potřebujeme porozumět principům chování a učení u psů a následně musíme umět tyto principy aplikovat v našem výcviku.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
AMERICKÝ STAFORDŠÍRSKÝ TERIÉR
Autor: Joseph Janish
 
Kniha ze série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech přináší poznatky o původu plemena, jeho standardu a zvláštnostech, každodenní péči o psa, o jeho plemenitbě, výchově, využití a výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o starého psa. Připojen je i slovníček nejdůležitějších kynologických a veterinárních pojmů. Všechny tyto cenné informace doprovází pečlivě vybraná obrazová dokumentace.