Jsme Bull People CZ = komunita majitelů bulteriérů (psů typu bull) v České republice. Naše komunita byla založena v květnu roku 2013. Za velmi krátkou dobu jsme se rozrostli v desítku členů. Pak už následovali stovky a teď to jsou již tisíce. Naší členové jsou jak různého věku, různých povolání, tak i různého zaměření - někdo se svým psem například sportuje, někdo pomáhá léčit, někdo brání a další jej má jako právoplatného člena rodiny. 

 

V žádném případě nejsme, jak to možná z prvních vět vyznělo, jen internetová skupina. Jsme silná komunita lidí z každého koutu ČR. Scházíme se, venčíme spolu své psy, píšeme si, voláme si... sdílíme spolu své životy.

 

I když máme i své odpůrce, převážně to jsou lidé, kteří tuto komunita neznají a ani nechtějí poznat, tak máme mnoho "Spolupracovníků".

Jako komunita se již delší dobu snažíme i o různou pomoc = útulkům (hlavně Bull azylu Čáslav), opuštěným pejskům, poradit lidem a hlavně dokázat to, že nedopadneme s našimi psy tak jako například v Německu nebo Chorvatsku.

 

Myšlenka založení webových stránek www.bullpeople.cz vznikla někdy v listopadu roku 2014. V lednu 2015 tyto stránky byly spuštěný a těší se výbornou návštěvností. Hlavní důvod založení tohoto webu, byl a stále je ten, že jsme chtěli docílit toho, aby zde bylo vše co člověk hledá = veškeré informace o plemeni na jednom místě. Snažíme se neustále přidávat nové a nové kategorie a celkově na webu neustále pracujeme.

 

Tato stránka vznikla hlavně z důvodu osvěty veřejnosti o povaze, oddanosti a demonstraci psů těchto plemen.

 

Chceme, aby si lidé vytěsnili z hlav titulek „Pitbull napadl“ a nahradili ho titulky „Pitbull pomohl“, představit lidem v canisterapii zběhlé SBT, sportovně založené APBT, milovníky dětí AST a ostatní. Rádi bychom také pomohli najít domov opuštěným pejskům v útulcích, které si pro jejich pověst nikdo nechce vzít.