Boláky na tlamě

Datum: 27.03.2017 | Vložil: paja

Dobrý den, mám skoro 2letou fenu pitbula, má světlý čumák a bílou masku, na tlamě-spodní čelisti, se jí dělají boláky a posléze puchýře, když se zmáčknou, tak prasknout a jde z nich střídavě krev a hnis. Jsou velice citlivé. MYslím si že se jí udělají když ryje v písku kam chodí kočky.....ale nejsem si jistá. poraďte co stím. děkuji

Staford

Datum: 21.06.2016 | Vložil: Marta

Dobrý den paní doktorko, mám dotaz ohledně mého 6-letého stafíčka, nyní prodělal operaci močových kamenů, po rozboru se ukázalo, že to byly cystiny. Dále měl zvětšenou prostatu , operatérka odebrala vzorek na histologii a zjistilo se, že má chronický zánět prostaty. Chci se zeptat, jakými antibiotiky by bylo vhodné zánět prostaty léčit a cca jak dlouhá je tato léčba? Děkuji za odpověď, možná i na mail vo.kl@seznam.cz

Krev místo moči při značkování - Stafík

Datum: 13.11.2015 | Vložil: Michaela

Dobrý den paní doktorko, ráda bych se s Vámi poradila, protože si s námi zatím nikdo neví rady. Našemu Stafíkovi je jeden rok, když se jde vyvenčit např.při odpoledním venčení na zahradu, čůrá čistou moč. Problém nastává při odpolední procházce po okolí, kdy značkuje. Ke konci procházky, když už nemá "čím značkovat", snaží se ze sebe vymáčknout poslední kapičky (na jedno značkování opravdu třeba jen 3 kapky), ale ty jsou krvavé. Byli jsme u veterináře a pak i na veterinární klinice, na obou místech mu dělali sono a žádné kameny nemá. Dělali nám i rozbor moči a všechny hodnoty jsou prý v normě. Žádnou diedu nám nedoporučili, nikdo nedokáže říci, co se s naším Stafíkem děje. Jsme ochotní s ním zajet kamkoli, hlavně ať nám někdo řekne, jak tomu našemu klukovi můžeme pomoci.
Moc děkuji
Michaela

Re: Krev místo moči při značkování - Stafík

Datum: 14.11.2015 | Vložil: Dáša M.

Dobrý den. Ve Vašem případě by se mohlo jednat jen i o "hormonální" problém, resp. se vlastně ani o výraznou patologii jednat nemusí...Nucení ke značkování s prázdným močovým měchýřem může způsobit mírné přechodné poškození sliznice, ve smyslu popraskání jemných krevních cévek. Určitě bych do budoucna močové cesty hlídala (pravidelně ultrazvuk, a to i prostaty, vyšetření moči - i s ohledem na relativně častou cystinurii). A neuděláte vůbec špatně, když nasadíte preventivně bylinky na posílení lokální imunity v rámci močových cest (př. Lichořeřišnice, brusinky, kopřiva).
Přeji Vám klidný víkend, Dáša M.

Re: Re: Krev místo moči při značkování - Stafík

Datum: 18.11.2015 | Vložil: Michaela

Dobrý den,

moc děkuji za odpověď.
Bylinky určitě zkusíme.
Hezký den
Michaela

Omluva všem

Datum: 11.10.2015 | Vložil: Dáša M.

Všem se moc omlouvám za odmlku...Život je někdy boj a člověk si toho někdy nabere trochu víc, ale slibuji, že už nebudete muset na své odpovědi čekat dva měsíce...:-)

STB - cystinurie

Datum: 07.09.2015 | Vložil: Gabča

Dobrý den,
máme 6-ti letého STB a zjistili, že trpí cystinurií. Po přečtení příspěvků ,bych se ráda zeptala jaká denní dávka KC se má dávat. Máme nařízenou dietu : speciální granule a konzervy Hills a vím, že žádné léky na tuto nemoc nejsou. Děkuji

Re: STB - cystinurie

Datum: 11.10.2015 | Vložil: Dáša M.

Dobrý den, počáteční dávka Kalium citrátu je 75 mg/kg 2x denně, ale vždy je potřeba řešit věc s ošetřujícím veterinárním lékařem. Ideálně je samozřejmě podávat KC s vhodnou veterinární dietou. Dávka se následně upravuje podle kontrolních vyšetření moči a močových cest (RTG, USG). Pouze v malém procentu případů dojde k postupnému úplnému vysazení léku. Terapie je většinou doživotní a pesani jsou náchylnější na infekce dolních cest močových.
Přeji Vám i Vašemu stafbulíčkovi co nejrychlejší stabilisaci stavu, D.M.

Re: Re: STB - cystinurie

Datum: 15.10.2015 | Vložil: Gabča

Dobrý den,
moc děkuji za odpověď, proberu to ještě s naším veterinářem.
A děkuji za podporu.

Re: Re: STB - cystinurie

Datum: 27.05.2016 | Vložil: Gabča

Dobrý den paní doktorko,

navazuji na již dávný dotaz ohledně našeho šestiletého STB, u kterého v loňském roce zjistili cystinové kameny v močovém měchýři. Po opakovaných problémech spojených i s dalšími problémy jsme se rozhodli pro operaci močového měchýře a kastraci. Nyní po operaci mu zjistili podle všeho, v předkožce antirezistentního stafylokoka (močový měchýř má sterilní ). Nemáte s tím prosím za Vaši praxi nějakou zkušenost a radu, jak na to? Děkuji moc za odpověď.

Strach

Datum: 03.08.2015 | Vložil: Lenka Komorná

Dnes v ranních hodinách nás ze spánku probudila veliká rána z venku. Naše fenečku bulteriéra skočila okamžitě k nám do postele a pak se asi hodinu třepala a nemohla už usnout. Normálně je ale velmi nebojácná a ničeho a nikoho se nebojí. Může tak ohromné leknutí ze spánku ponechat u psa trvalé následky?

Re: Strach

Datum: 11.10.2015 | Vložil: Dáša M.

Dobrý den....může i nemusí....uvidíte sami, jak bude příště reagovat např.na bouřku a/nebo na petardy....Pokud je to jinak vyrovnaná povaha a Vy v ní ten strach nebudete, byť nevědomky, podporovat, měla by být i do budoucna v pohodě....Pokud by se lekavost zhoršovala, doporučila bych konzultaci např. s MVDr.Žertovou, která se specializuje na řešení poruch chování u zvířat. Anebo můžete zkusit Bachovy esence či jiné zklidňující preparáty na víceméně přírodní bázi (př. Alavis Calming).
Přeji Vám klidný den, D.M.

Močové kameny typu cystin

Datum: 09.06.2015 | Vložil: Simona

Zdravím chtěla bych se zeptat zda někdo nemáte zkušenost s močovými kameny konktrétně s typem Cystin..před týdnem nám je diagnostikovali u 10 měsíčního staforda bohužel musel na operaci a byla nám nasazena specialní dieta na močové kameny..podle veterinare bych mela kontaktovat klub AST vzhledem k tomu že je nemoc dědičná ale cekam jeste na oficialni zpravu z meneralogie..

Re: Močové kameny typu cystin

Datum: 21.06.2015 | Vložil: Dáša M.

Dobrý den, bohužel zkušenosti s cystinurií mám, největší podíl pacientů tvoří momentálně SBT, i tam se bohužel jedná o dědičné onemocnění. Terapie spočívá v dietoterapii a zvyšování pH moči Kalium citrátem. Dokonce jednu moji klientku kontaktovala univerzita v Pensylvanii, provádí tam klinický výzkum tohoto onemocnění u stafbulíků.
U nás ale zatím nejsou genetické testy na cystinurii u plemen typu bull povinné, pouze snad u novofundláků a landseerů. Nicméně by asi neměl být problém nechat vyšetřit v genetické laboratoři i jiná plemena.

Re: Re: Močové kameny typu cystin

Datum: 25.06.2015 | Vložil: Simona

už máme výsledky testu jde opravdu o cystin :-( slyšela jsem že tato nemoc začíná být víc a víc rozšířená jen o ní lidé nevědí muhu se Vás optat zda se Vám kameny po nasazení diety vracely??nám vet řekl že je možné že dieta zastaví tvoření kamenů ale vzhledem k tomu že pes měl u v 9 měsících celkem dost kamenů je možné že se to bude vracet :-( prý existuje llék dostupný jen v Německu ale nikdo si na něj netroufne vzhledem k jeho vedlejším účinkům víte o něm něco??

Re: Re: Re: Močové kameny typu cystin

Datum: 25.06.2015 | Vložil: Dáša M.

Já mám u svých pacientů docela dobré úspěchy s kombinací speciální diety a Kalium citrátu. U jednoho jezevčíka už jsme dokonce jen na dietě a to víc než rok. U třech SBT jsme již i na docela nízké dávce KC, ale léčba je opravdu doživotní. Jeden frbul skončil i s vývodem, se stomií, protože při nízkých dávkách KC se mu vytvořily opět kameny a ucpaly mu močovou rouru. Ale po zvýšení dávky je opět OK.
O této nemoci se opravdu hovoří až v posledních letech, ale jak jsem již psala, konečně se tímto problémem začínají zabývat i na univerzitní půdě, bohužel pro nás zatím jen v USA.

Re: Re: Re: Re: Močové kameny typu cystin

Datum: 26.06.2015 | Vložil: Simona

Mohu si na vas vzit email a napsat Vam ohledne te diety prosim?mame ted royal canin u/c ale pejskem mi je skoro neji :-( jinak moc děkuji za rady

Re: Re: Re: Re: Re: Močové kameny typu cystin

Datum: 02.07.2015 | Vložil: Dáša M.

Není problém, hoďte mi do mailu i výsledky a něco vymyslíme. Email je: Dv.Dasa@seznam.cz.
Jediný problém je, že se na net nedostanu momentálně každý den...;-)

tráva

Datum: 02.06.2015 | Vložil: Haniczka

Vážení paní(slečno) Dagmar, máme osm měsíců starou fenku klabonosého bulteriéra. Poslední týden nám začala žrát trávu a poměrně ve velkém. Je krmená premium granulemi a barfem, celou dobu. Chybí jí něco? Děkuji mnohokrát. :-)

Re: tráva

Datum: 03.06.2015 | Vložil: Dáša M.

Dobrý den. Nechte Vaší holčičku vyšetřit u Vašeho veta. Může se jednat o projev zánětu žaludku z různého důvodu. Př.alergie (nejen na krmivo), přítomnost cizího předmětu v žaludku (a následná snaha se "vyčistit"), ev. i hormonálních změn (v období okolo hárání).
Kombinací klinického a přístrojového vybavení by měl Vet odhalit příčinu (RTG, sono, ev. gastroskopie,...).

Záznamy: 1 - 20 ze 45
1 | 2 | 3 >>

Přidat nový příspěvek